Casă din Sânnicolau Mare, călcată de hoți
A crezut că va da lovitura, însă a fost prins de polițiștii din Timiș. Un bărbat în vârstă de 32 de ani, bănuit de furt dintr-o locuință aflată în construcție, a fost reținut ieri, 21 ianuarie, pentru 24 de ore de oamenii legii și introdus în arest.
La începutul anului, în data de 6 ianuarie, hoțul a intrat într-o casă aflată în construcție pe b-dul Cetății, de unde a furat mai multe bunuri folosite la instalații sanitare. Valoarea totală a pagubei pe care a creat-o se ridică la 15.850 de euro. Oamenii legii au întocmit dosar penal pentru infracțiunea de furt calificat.
Polițiștii continua cercetările în vederea documentării întregii activități infracționale a bănuitului precum și pentru recuperarea în totalitate a prejudiciului.
La Timișoara demarează noi acțiuni de dezinsecție terestră pentru combaterea căpușelor, a țânțarilor și a…
Timișoara va primi de la Consiliul Județean Timiș suma de aproape 15.000 de lei în…
Începând de miercuri, 1 aprilie, pe Bega se va circula din nou, în sistem de…
Liga Naționala de handbal masculin a continuat în acest weekend cu etapa a XVII-a, iar…
Politehnica a terminat cu o victorie, 3-0 la Hațeg, seria a 7-a din Liga a…
Când PNL și USR i-au arătat lui Sorin Grindeanu pisica politică, punându-l să aleagă între…