Aquatim a programat o nouă serie de întreruperi în furnizarea apei. Nu va mai curge apă la robinetele consumatorilor pentru a fi remediate unele avarii care au apărut în Timișoara, dar și în localitatea Recaș.
Astfel, va fi întreruptă apa în Timișoara, pe străzile Lirei, Amiciției, Martir Dumitru Osman, Leandrului, Bucovinei, Piața Alexandru Mocioni, Treboniu Laurian, Piața Plevnei, General Henri Berthelot, Brașov, respectiv în localitatea Recaș.
„La reluarea alimentării în regim normal este posibil ca la robinetele consumatorilor din zonele menţionate să curgă apă tulbure. Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, recomandăm utilizatorilor să nu folosească apa în scopuri menajere până la limpezirea ei completă”, au transmis reprezentanții Aquatim.
Dincolo de activitatea didactică și de cercetare, spiritul Politehnicii se regăsește și în solidaritate, implicare…
Municipalitatea timișoreană vrea să demareze discuțiile pentru preluarea unei noi clădiri în zona Iosefin, pe…
Oamenii municipalității timișorene s-au mișcat rapid și în locul terasei unui restaurant cunoscut din oraș,…
Pe fondul măsurilor de austeritate impuse de Guvernul Bolojan, site-ul Economedia.ro a făcut o analiză…
Temperaturile se vor situa sub cele specifice, până aproape de sfârşitul lunii ianuarie, anunţă vineri…
Ca oricare alt funcționar public, și directorul PLM Chiș Culiță este protejat de legea românească…