La Timișoara puteți să vă bucurați de mărțișoare şi decoraţiuni handmade alături de voluntarii Ajungem MARI Timiş și să susțineți educația copiilor din centre de plasament. În 25 februarie, în intervalul 10.00-15.00, la United Business Center 1, la recepţie, găsiți toate aceste produse.
Produsele sunt realizate cu multă grijă şi bucurie de copiii din centrele de plasament din Timiş, alături de voluntari.
„Prin donații veți transforma produsele în bucurie şi experienţe frumoase pentru copiii din centrele de plasament din Timiş, iar o parte din bani vor merge către o altă cauză aleasă chiar de către copii. Vă așteptăm cu drag alături de familie și copii să vă alegeți mărțișoare simpatice și alte produse handmade pe care să le oferiți celor dragi și să donați pentru educația copiilor din centre și experiențe frumoase alături de voluntari. Donațiile se fac după pofta inimii”, transmit organizatorii, cei care realizează programul Ajugem Mari.
Intrarea este liberă!
Programul educațional Ajungem MARI este principalul program al Asociației Lindenfeld și susține educația copiilor și tinerilor din centre de plasament și medii defavorizate din București și 25 de județe. Programul a pornit în iunie 2014 cu buget 0 și o mână de voluntari, iar in prezent implică peste 1000 de voluntari care ajută 2000 de copii din București și alte 25 județe. Scopul programului este să îi ajute pe copii să devină oameni MARI, responsabili, independenți prin ședinte de recuperare școlară într-un mod interactiv, ateliere creative, workshop-uri, cursuri vocaționale, logopedie, ieșiri, excursii, tabere, consiliere vocațională și vizite de orientare profesională, toate cu rolul de a le da copiilor încredere în fortele proprii și a le forma abilități care să-i ajute pe viitor.
Preşedintele PNL Timiş, Marilen Pirtea, afirmă că scenariul vehiculat în spaţiul public ultimele zile privind…
Marți, în jurul orei 15:35, ISU Timiș a fost solicitat să intervină pentru asigurare măsuri…
Reprezentanții Primăriei Timișoara a bifat și întâlnirea cu cetățenii din zona Piața Traian și cele…
Consiliul Județean Timiș pregătește includerea în bugetul pe acest an a sumelor necesare în vederea…
Primăria Timișoara scoate la licitație 11 spații cu destinație comercială sau de servicii, aflate în…
Dialog pentru viitor. Universitatea Politehnica Timișoara, prin programul UPT Campus Creativ, aduce în fața publicului…