Diverse

Bărbat dat în urmărire națională pentru furt și tâlhărie, prins la Timișoara după ce a fost urmărit în trafic

Urmărire ca în filme la sfârșitul săptămânii trecute, pentru oprirea unui bărbat care era dat în urmărire națională. Polițiștii timișeni l-au prins pe tânărul în vârstă de 24 de ani după ce l-au blocat în trafic, la intersecția străzilor Ion Mihalache cu Andrei Șaguna, în zona Dorobanților din Timișoara.

Oamenii legii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriți, au intervenit vineri, în data de 15 februarie, pentru reținerea bărbatului. Acesta era căutat pentru executarea pedepsei de patru ani și patru luni, respectiv doi ani și 10 luni de închisoare.

Judecătoria Timișoara a emis pe numele său două mandate de executare a pedepsei, pentru săvârșirea mai multor infracțiuni de furt și tâlhărie. În cele din urmă, urmăritul a fost introdus în Penitenciarul Timișoara pentru executarea pedepsei.

 

Share
Published by
Dan Oancia

Recent Posts

PNL a găsit, în sfârşit, un ministru pentru Educaţie: Mihai Dimian, rector al Universității din Suceava

Rectorul Universității „Ștefan cel Mare” din Suceava, Mihai Dimian, a fost propus și validat luni…

8 ore ago

Viceprimarul Lațcău explică modul de lucru din Piața Traian: ”Nu vom interveni peste tot simultan, dar nici nu vom lucra pe tronsoane foarte mici”

Viceprimarul Ruben Lațcău e optimist și anunță: ”Începem luna aceasta în Traian”. Deocamdată se fac…

9 ore ago

Rețeaua de apă și canalizare din comuna Șag, progres substanţial în zece ani

În iunie 2016, comuna Șag pornea de la zero kilometri de rețea de canalizare. Astăzi,…

10 ore ago

CONVOCARE ADUNAREA GENERALĂ A MEMBRILOR FILIALEI CECCAR TIMIȘ

Se convoacă Adunarea generală a membrilor CECCAR Filiala Timiș, la sediul filialei, în data de…

11 ore ago

Primăria Timișoara și ADR Vest au semnat contractul de finanțare a reabilitării termice a școlii generale 16

La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…

14 ore ago

Primele două comune timişene, Fibiş și Maşloc, au fost convinse să realizeze comasarea

Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…

14 ore ago