Accidente

Impact frontal între două autoturisme, la Timișoara. Șoferii au fost transportați la spital / FOTO

Două autoturisme s-au ciocnit frontal în această dimineață, după ce un șofer intrat în depășire a pierdut controlul volanului după ce a intrat în depășire. Incidentul a avut loc pe strada Grigore Alexandrescu din Timișoara, zona Mehala.

Șoferul în vârstă de 32 de ani venea dinspre strada Cloșca, atunci când s-a tamponat cu un autoturism în care se afla în bărbat în vârstă de 47 de ani. Ambii șoferi au fost transportați la spital, fiind răniți, unul fiind preluat de o ambulanță SMURD, iar celălalt de SAJ.

„Un bărbat de 32 de ani a condus un autoturism pe strada Grigore Alexandrescu, dinspre strada Cloșca, iar la un moment dat a executat o manevră de depășire, a pierdut controlul autoturismului și a pătruns pe sensul opus de mers, intrând în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 47 de ani. În urma impactului, autoturismul condus de bărbatul de 32 de ani s-a răsturnat în afara părții carosabile, pe sensul acestuia de mers”, a declarant Aurora Voicilă, purtător de cuvânt al IPJ Timiș.

Pompierii au intervenit la fața locului cu o autospecială de stingere cu apă și spumă cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD și șase subofițeri. Polițiștii au întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursă foto: Facebook / Info trafic jud. Timiș.

[ngg src=”galleries” ids=”4284″ display=”basic_thumbnail”]

Share
Published by
Dan Oancia

Recent Posts

Primăria caută executant pentru un nou parc fotovoltaic la Timișoara

Timișoara caută executant pentru un nou parc fotovoltaic, care va fi ridicat pe un teren…

8 ore ago

Reparațiile la liniile cale modifică circulația pe mai multe trasee de tramvai

Societatea de Transport Public Timișoara anunță că, începând de luni, 4 aprilie, circulația unor linii…

8 ore ago

A pierdut o bătălie, nu şi războiul. Dominic Fritz despre litigiul cu ANI: “Lucrurile rămân ca până acum, procesul pe fond continuă”

Înalta Curte de Casație și Justiție i-a respins, joi, primarului Timișoarei, Dominic Fritz, o cerere…

10 ore ago

Cinci victime în urma unei neatenții în trafic! S-a întâmplat joi, în Timișoara

Panică, ambulanțe, lacrimi, joi în Timișoara după un accident grav, care putea fi evitat dacă…

11 ore ago

Ioan Krausz, un tânăr sprinter pentru Timișoara

O nouă stea apare pe firmamentul atletismului bănățean. După mult timp, Timișoara se poate lăuda…

12 ore ago

Societatea Aquatim continuă acțiunea de montare în Timișoara a contoarelor inteligente

Aquatim continuă procesul de digitalizare a contoarelor de branșament în cartierele din Timișoara. Aceasta se…

12 ore ago