Social

Încep înscrierile la Festivalul Timfloralis. Manifestarea se mută în Piaţa Libertăţii

Ediţia din acest an a festivalului Timfloralis se va desfăşura în perioada 19 aprilie – 21 aprilie. Organizat de Primăria Timişoara, împreună cu Casa de Cultură a Municipiului, festivalul va avea ca tematică în acest an Floral Happiness. Festivalul se va desfăşura în acest an în Piaţa Libertăţii, iar nu Victoriei, precum ediţiile precedente.

Comercianţii interesaţi de a participa la Festivalul Timfloralis pot depune dosarul în perioada 1 martie -1 aprilie la Primăria Municipiului Timişoara, la camera 12, Serviciul Relaţionare Directă cu Cetăţenii, ghişeele nr. 3 şi nr. 4, pentru Biroul Organizare Evenimente şi în format electronic pe adresa boe@primariatm.ro. Dosarul trebuie să cuprindă următoarele documente:

  1. listă cu produsele comercializate;
  2. CD + poze ale produselor comercializate;
  3. copie xerox după actele firmei;
  4. precizare detalii referitoare la necesarul tehnic (pavilion, masă, scaune, necesar curent);
  5. copie certificat producător flori vizat la zi / copie Certificat unic de înregistrare firmă;
  6. copie carte identitate;
  7. taloane şi numere de înmatriculare maşini aprovizionare ( copie fizică depusă, dar şi în format electronic: boe@primariatm.ro )

Potrivit regulamentului de organizare şi funcţionare a Festivalului Timfloralis, agenţii economici sunt obligaţi să se încadreze în orarul de funcţionare, respectiv 10.00 –21.00 şi cel de aprovizionare: 07.00-09.00. De aemenea, ei vor comercializa doar produsele prezentate şi aprobate în baza avizului primit de la primărie. În urma selecţiei dosarelor depuse se va încheia un contract de colaborare între agentul economic şi Casa de Cultură a Municipiului Timişoara, care va respecta prevederile regulamentului. Spaţiul alocat comercianţilor este Piaţa Libertăţii.

Share
Published by
Cristina Tomescu

Recent Posts

La pasajul de la strada Polonă se va amenaja un drum provizoriu pe durata reabilitării

În primăvară acestui an este programată demararea lucrărilor de reabilitare a pasajului de la strada…

O oră ago

Nicolae Robu „loveşte” năpraznic în „sorosişti” şi „şarlatanul” Dominic Fritz. Cu sondajele…

În fine, fostului primar al Timişoarei, Nicolae Robu, i-au ieşit „sondajele” cu care ne-a obişnuit…

O oră ago

Ambulatoriul Spitalului Clinic CF Timișoara, extrem de aglomerat. Peste 17.000 de persoane au beneficiat de investigații gratuite în 2025

De la consultații de rutină și investigații de diagnostic, până la servicii complexe integrate de…

2 ore ago

Culiță Chiș a ajuns șef la Direcția de Drumuri a Consiliului Județean Timiș

Consiliul Județean Timiș a numit un nou director la Direcția de Drumuri, Transport și Mediu.…

2 ore ago

CSM Lugoj, în scădere de formă! Eșec categoric acasă cu Voluntariul

Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj nu se regăsește la acest început de an. După…

2 ore ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 19 ianuarie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 19.01.2026, unde se vor executa reparaţii…

6 ore ago