Dimineață nereușită pentru doi bărbați din Kosovo, care au încercat să treacă ilegal granița, însă au fost prinși de polițiștii de frontieră din Caraș-Severin. Ieri, în jurul orei 8.30, oamenii legii din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Năidaș, au depistat, pe câmp, doi kosovari care nu-și puteau justifica prezența în zonă.
Străinii au fost prinși în apropierea localității de frontieră Nicolinț. După ce au fost duși la sediul poliției de frontieră s-a stabilit că cei doi au 24, respectiv 30 de ani. Bărbații își doreau să ajungă în Franța, deși aveau interdicție de a intra în spațiul Schengen.
Sunt efectuate cercetări pentru infracțiunea de trecere frauduloasă a frontierei de stat. Cele două persoane au fost predate autorităților sârbe în baza acordului de readmisie.
Florin Drăgan, rectorul UPT vorbește deschis despre un subiect important al zilelor noastre, efectele inteligenței…
Miercuri dimineața, în jurul orei 8, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Făget – Secția 10…
Două noi sensuri giratorii vor fi amenajate în cursul acestui an pe drumul județean care…
Timp de trei zile, încasarea taxelor și impozitelor locale va fi suspendată de către Direcția…
La CET Sud Timișoara sosesc câte patru garnituri de tren cu cărbune pe săptămână, a…
Timișenii își pot spune opinia asupra modului în care județul va finanța din bani publici…