Info si Utile

Străzi din Timișoara, fără apă caldă și încălzire

Locuitorii mai multor străzi din Timișoara vor rămâne astăzi, timp de nouă ore, fără apă caldă și fără încălzire, din pricina unor defecțiuni tehnice, asupra cărora Colterm trebuie să intervină pentru a le remedia.

Astfel, astăzi, în intervalul orar 9.00 – 18.00, va fi intreruptă încălzirea și apa caldă la PT 64. Vor fi afectați consumatorii de pe străzile V. Madgearu (parțial), Zona Odobescu și Romulus (parțial)

Avertizăm clienții că la finalul lucrărilor poate apărea fenomenul de turbiditate, pentru o scurtă perioadă de timp, de aceea recomandăm evitarea folosirii apei până la limpezire, au tranmis reprezentanții Colterm.

Share
Published by
Dana Popa

Recent Posts

Victorie italienească într-un meci cu fotbal puțin! Poli bate în jocul derby de la Ghiroda

  A fost mai multă agitație în tribune, pe lângă garduri și pe bănci, decât…

O oră ago

La Timișoara, în Piața Operei, e sărbătorită Ziua Protecției Civile/FOTO

Centrul Timișoarei găzduiește sâmbătă un eveniment dedicat Zilei Protecției Civile. Voluntarii de la SALVO prezintă…

3 ore ago

Obținerea serviciilor în cadrul magazinelor E.ON Energie România se face doar cu programare

Accesul în toate magazinele E.ON Energie România se face în baza unei programări prealabile, pentru…

4 ore ago

UVT organizează mai multe acțiuni pentru elevi: concursuri, premii și șansa de a-și descoperi pasiunea

Universitatea de Vest Timișoara își propune, an de an, să fie alături de elevi și…

4 ore ago

Comuna bate „metropola”! Dumbrăvița leagă succesele, 1-0 cu Poli Iași

Victorie importantă pentru CSC Dumbrăvița în antepenultima rundă a sezonului regular. După victoria cu 1-0…

4 ore ago

Luni se reiau lucrările la străzile de pe Lotul 14 din Giarmata Vii

Primăria Ghiroda anunţă că, după întreruperea din perioada iernii, începând de luni, 2 martie, se…

6 ore ago