Ultima ora

Fast-food din centrul Timișoarei, închis după un control în urma căruia s-au găsit produse expirate / FOTO

Vizita inspetorilor Protecției Consumatorilor la un fast-food din centrul Timișoarei s-a încheiat cu închiderea localului de unde, zilnic, mâncau poate chiar sute de persoane. Iar sănătatea lor era pusă în pericol, întrucât fast-food-ul folosea produse expirate. Mai mult decât atât, inspectorii de la Protecția Consumatorului au găsit și frigidere murdare.

Produse expirate într-un fast food din centrul Timișoarei

Localul a fost închis pentru 30 de zile. Mizeria era întâlnită în fiecare încăpere, iar produsele expirate se aflau în frigiderele mizere.

„Produse alimentare expirate, depozitare neconformă, lipsă elemente de identificare, schimbarea stării termice, mizerie, etc, etc…toate într-un fast-food din centrul Timișoarei”, a transmis Sorin Susanu șeful Comisariatul Regional pentru Protecția Consumatorilor Timiș.

Sorin Susanu va emite o decizie de închidere a acestui fast-food pentru o perioadă de 30 de zile, pentru remedierea problemelor, iar amenda poate ajunge la 30.000 lei.

[ngg src=”galleries” ids=”4493″ display=”basic_thumbnail”]

Share
Published by
Cristina Tomescu

Recent Posts

Ghiroda a început pregătirea și va disputa șase partide amicale

Una din echipele de top din județul Timiș și-a reluat pregătirea încă de la începutul…

4 ore ago

Zeci de localități din Timiș nu au medic de familie. Președintele Colegiului Medicilor cere implicarea autorităților

Medicina de familie, domeniul care ar trebui să fie unul dintre pilonii sănătății, are în…

8 ore ago

Doi artiști timișoreni reprezintă, prin intermediul unei expoziții, România la Bienala de artă de la Veneția

România va fi reprezentată la ediția cu numărul 61 a Bienalei de Artă de la…

8 ore ago

Dragoste de mamă. Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare Timișoara a primit o donaţie de un milion de euro de la mama sa

Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara, medicul Tudor Constantin Luca, a primit de la…

9 ore ago

A fost lansată licitaţia privind reabilitarea zonei centrale a oraşului Sânnicolau Mare, proiect de 5,5 milioane de euro

Primarul oraşului Sânnicolau Mare, Dănuţ Groza, a anunţat că a fost lansat în liciatţie proiectul…

10 ore ago

Weekend rece în toată țara. În Banat vor fi valori pozitive

Iarnă în toată puterea cuvântului în țară. În Banat însă, vremea va fi mai blândă…

11 ore ago