Contrabandă cu țigări în Timiș
Contrabandiștii de țigări au fost luați la ochi de polițiștii din Timiș. Doi bărbați au fost prinși în mai puțin de o zi cu zeci de mii de țigarete de contrabandă asupra lor.
Contrabandă cu țigări în Timiș
Un prin caz a fost întâlnit pe DN6, în localitatea Șandra, aflată pe drumul care leagă Timișoara de Sânnicolau Mare. Un bărbat în vârstă de 43 de ani a fost tras pe dreapta pentru control, joi, în data de 2 mai. În autoturismul său au fost găsite 20.000 de țigări de contrabandă. Oamenii legii au constatat că țigările erau netimbrate corespunzător, fiind confiscate.
Recordul de țigări de contrabandă ascunse în autoturism în deține un tânăr de 26 de ani din Lugoj. Polițiștii lugojeni l-au oprit pe contrabandist pe strada Cuza Vodă. Asupra sa au fost găsite 49.780 de țigări de contrabandă. Marfa a fost confiscată, iar acum bărbatul se află pentru 24 de ore după gratii, în arestul IPJ Timiș.
În ambele cazuri au fost întocmite dosare penale pentru infracțiunea de contrabandă. Oamenii legii continuă cercetările pentru documentarea întregii activități infracționale a celor bănuiți.
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 04.02.2026, unde se vor executa reparaţii…
Alfred Simonis, președintele CJ Timiș, a anunțat marți că are încredere deplină în noul director…
Deși vorbim de un caz în care un tânăr de 19 ani a primit o…
Județul Timiș a fost onorat să figureze din nou în Calendarul Oficial ITF Masters 2026,…
Asociația Seeds of Kenosis a anunțat, marți la prânz, că va renunța la spațiul pe…
Un centru de 70 de milioane de lei, din care jumătate din bani fonduri europene…