Timp liber

Competiție în aer liber, în Parcul Botanic din Timișoara, pentru tați și copii: „Father and son/Father and daughter challenge”

Tații și copiii între 6 și 10 ani mai au la dispoziție o săptămână pentru a se înscrie la „Father and son/Father and daughter challenge”. Va fi un eveniment cu mișcare în aer liber în Parcul Botanic din Timișoara.

Competiție în aer liber, în Parcul Botanic din Timișoara, pentru tați și copii

Aventura va avea loc în 15 iunie, iar înscrierile se pot face pentru următoarele categorii: băieți – Zmeii (6-7 ani) și Voinicii (8-10 ani) și fete – Zânele (6-7 ani) și Prințesele (8-10 ani).

Competiția distractivă cuprinde trei trasee cu niveluri diferite de dificultate, cu probe care au la bază jocuri de colaborare și încredere între tată și copil. Deși în centrul atenției se află tații și copiii, organizatorii încurajează ceilalți membri ai familiei să vină la eveniment și să îi susțină.

„Suntem primii organizatori de evenimente sportive din România care au înțeles și au promovat atașamentul sănătos față de familie prin intermediul miscării în aer liber” a spus Bogdan Umanschi, coordonatorul echipei „Father and son/Father and daughter challenge”.

Vă puteți înscrie până în data de 10 iunie, prețul kitului de participare fiind 100 lei.

Share
Published by
Dana Popa

Recent Posts

Riscurile geopolitice analizate într-un seminar științific la Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad

Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…

3 ore ago

Au lovit și au fugit! Acum, trei tâlhari tineri își așteaptă pedeapsa

Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…

6 ore ago

Un vârstnic a sfârșit vineri între liniile de tramvai

Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…

8 ore ago

Cadou pentru Sorin Grindeanu. Moţiune de cenzură a “suveraniştilor” împotriva “progresiştilor”

Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…

8 ore ago

Moment istoric: UPT a cumpărat Casa Muhle pe care o va transforma într-o clădire importantă pentru oraș

Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…

9 ore ago

Sâmbătă puteţi descoperi “Timișoara interbelică” într-un nou tur ghidat

Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…

9 ore ago