Evaluarea Națională
După proba scrisă la Limba și Literatura Română, aproape 5.000 de elevi din Timiș sunt așteptați la o nouă etapă a Evaluării Naționale. Joi, 20 iunie, are loc proba scrisă la Matematică.
Evaluarea Națională
La proba de Limba şi literatura română, care a avut loc marți, 18 iunie, nu a fost eliminat niciun elev, dar au absentat 351. Astăzi, joi, 20 iunie, 4.922 de elevi de clasa a VIII-a din Timiș sunt așteptați la proba scrisă la Matematică. După această probă, urmează proba la Limba şi literatura maternă, care va avea loc în 21 iunie. Primele rezultate vor fi afișate în 25 iunie (până la ora 12:00). Contestaţii se vor putea depune în aceeași zi, în intervalul orar 14:00 – 20:00. În 29 iunie vor fi afișate rezultatele finale.
Probele încep la ora 9.00, accesul elevilor în săli fiind permis până la ora 8:30. Timpul destinat elaborării unei lucrări este de două ore.
Unul dintre cele mai importante și așteptate evenimente ale tenisului de masă din Dumbrăvița se…
Joi, în jurul orei 10.30, ISU Timiș a fost anunțat despre producerea unui accident rutier…
Pentru că așa se întâmplă în țara în care neprofesionalismul este ridicat la rang de…
Direcția de Drumuri și Poduri Timișoara anunță că sunt aproape de final lucrările de amenajare…
Controale le desfășurate de Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Timiș la balastierele din…
Numele fostului preşedinte al PNL Dumbrăviţa, Cristian Rusu, se regăseşte pe lista firmelor/persoanelor care au…