Simona Halep
Coșmar depășit. Învinsă de două ori până acum în trei întâlniri cu o jucătoare mai puțin cunoscută publicului din România, astăzi Simona Halep a fost imperială. Românca a trecut în sferturile de finală de Shuai Zhang cu 7-6, 6-1.
Simona Halep
Primul set a fost o capodoperă, cu mingi incredibile și răsturnări de scor. Chinezoaica a avut 4-1 și părea că va câștiga clar primul set, dar românca a revenit și a împins manșa în tiebreak. Simo și-a adjudecat în prelungiri primul set și a câștigat apoi lejer următoarea manșă, calificându-se în semifinale.
7-6, 6-1 pentru Simona care ajunge pentru a adoua oară în semifinale pe iarba londoneză de la Wimbledon, unde o va întâlni pe învingătoarea partidei dintre Svitolina și Muchova.
„Am luptat mult, știam că va lovi fiecare minge. Vroiam să rămân în joc și să răspund la fel. Am energie, cred că joc cel mai bun sezon al meu pe iarbă, trebuie să fac o recuperare bună și să fiu pregătită pentru următorul joc”, a spus Simona, imediat după joc.
Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…
Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…
Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…
Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…
Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…
George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…