Accidente

Trafic blocat în vestul țării, în urma unui accident în care au fost implicate cinci mașini și 15 persoane

Accident rutier în lanț pe un drum intens circulat din vestul țării. Mai multe autoturisme au fost distruse în urma unei coliziuni în care au fost implicate 15 persoane, două dintre ele fiind rănite.

Incidentul s-a petrecut în localitatea arădeanu Zimandu Nou, pe DN79, pe sensul de mers Oradea – Arad. Cinci autoturisme au fost avariate, în care se aflau un total de 15 persoane. Dintre aceastea trei femei, în vârstă de 31 și 51 de ani, au suferit răni ușoare și au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale și investigații amănunțite.

Traficule ste blocat pe sensul de mers Oradea – Arad. La fața locului intervin echipaje ale poliției, o ambulanță SAJ, două ambulanțe SMURD și o autospecială de stingere cu apă și spumă.

Share
Published by
Dan Oancia

Recent Posts

De ce PNL își respinge propriul premier: anatomia unui sabotaj intern

Iluzia controlului: Bolojan crede în merit, PNL crede în funcții  În partidele românești, verticalitatea nu…

3 ore ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 4 februarie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 04.02.2026, unde se vor executa reparaţii…

4 ore ago

Alfred Simonis îi acordă încredere deplină noului director de la Muzeul Satului Bănățean, în disputa cu unii angajați

Alfred Simonis, președintele CJ Timiș, a anunțat marți că are încredere deplină în noul director…

17 ore ago

Bătăușii copilului consilierei din Dumbrăvița au primit… arest la domiciliu

Deși vorbim de un caz în care un tânăr de 19 ani a primit o…

17 ore ago

Tenis Club Rogo a organizat cel mai puternic turneu de tenis rezervat jucătorilor „old-boys”! Meciuri de senzație la Dumbrăvița

Județul Timiș a fost onorat să figureze din nou în Calendarul Oficial ITF Masters 2026,…

19 ore ago

Seeds of Kenosis renunță la spațiul florăriei din Piața Operei, motivând că nu vrea să intre în jocuri politice

Asociația Seeds of Kenosis a anunțat, marți la prânz, că va renunța la spațiul pe…

19 ore ago