Victorie clară și în sferturi. După 10-0 cu Guatemala în optimile de finală, România a făcut în turul următor instrucție și cu țara organizatoare a Mondialului de minifotbal, Australia. A fost 6-0 pentru tricolori, într-un joc în care a marcat și timișoreanul Dragan Paulevici, el fiind la al patrulea meci, din cinci în care înscrie.
omânia a controlat total meciul cu țara gazdă, Australia. Stelian Stancu a deschis scorul în minutul 2, iar Mircea Ungur, Toma Vincene și Sebastian Vasile au stabilit practic echipa calificată până la pauză, scorul fiind 4-0.
Dragan Paulevici și iarăși Mircea Ungur, autor a două goluri spectaculoase și în acest joc, au stabilit scorul final la 6-0.
Gazdele au avut și ele șansele lor de a marca dar atât Klein, cât și Matache, au fost de netrecut.
Următorul joc, în semifinale, va fi și cel mai greu, contra celor din Mexic, care au învins campioana mondială și europeană, Cehia, cu scorul de 2-1.
Rectorul Universității „Ștefan cel Mare” din Suceava, Mihai Dimian, a fost propus și validat luni…
Viceprimarul Ruben Lațcău e optimist și anunță: ”Începem luna aceasta în Traian”. Deocamdată se fac…
În iunie 2016, comuna Șag pornea de la zero kilometri de rețea de canalizare. Astăzi,…
Se convoacă Adunarea generală a membrilor CECCAR Filiala Timiș, la sediul filialei, în data de…
La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…
Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…