Societatea timişoreană de furnizare a serviciilor de apă şi cana, Aquatim încurajează serviciilor online pentru primirea şi plata facturilor. Prin aceasta, spun reprezentanţii societăţii, are loc o relaţie mai uşoară cu clienţii.
Plata on-line a facturii de apă vine în sprijinul clienților Aquatim, pentru că, odată primită pe mail și vizualizată în timp real, aceasta dă imaginea la zi a consumului, existența unui posibil defect tehnic și, implicit, remedierea lui imediată. Aquatim îi încurajează pe clienți să adopte procedura, așadar transmiterea facturii pe email, conform pașilor prevăzuți în secțiunea dedicată, de pe site-ul societăţii.
Termenul de scadenţă al facturilor Aquatim este de 15 zile de la data emiterii. Se recomandă plata facturii în acest termen, pentru a evita aplicarea majorărilor de întârziere, conform legii. Dacă nu a fost achitată factura în termen de cel mult 45 de zile calendaristice de la emiterea facturii, se poate opri furnizarea apei, ajungându-se până la demontarea contorului de branşament.
Pentru detalii legate de pașii pe care trebuie efectiv să-i urmați, cei interesaţi pot consulta acest link de pe site-ul www.aquatim.ro: https://portal.aquatim.ro/CUSTOMER_PORTAL/welcome.jsp
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 07.02.2026, unde se vor executa reparaţii…
Ioan “Mateo” Mateescu şi-a depus astăzi oficial dosarul de candidatură pentru funcția de președinte al…
Weekend-ul acesta profităm de vremea bună și Visit Timiș are o sugestie interesantă pentru toți…
Clădirea ”Școlii Mici” din cartierul Plopi va primi o nouă șansă pentru a găzdui activități…
În ciuda dificultăților și a problemelor cotidiene, la Gara Mare se face un proiect fantastic,…
Așa cum Primăria Timișoara anunțase în urmă cu mai multe luni, la Parcul Botanic a…