Efectuarea lucrărilor de reparaţii din sensul giratoriu de la AEM va modifica şi traseele a două linii de autobuz şi trei de tramvai. Acestea vor fi valabile între zilele de vineri şi luni.
Astfel, mijloacele de transport în comun care circulă spre Piața Gheorghe Domășnean (sensul giratoriu de la AEM) vor avea avea traseele modificate, din cauza lucrărilor din zona respectivă, între 6 decembrie, de la ora 7:00 și 9 decembrie, până la ora 7:00.
Liniile care vor suferi modificări în intervalul amintit sunt:
– linia 9 – între Gara de Nord și bulevardul Dâmbovița (capătul liniei 2) vor circula tramvaie; între bulevardul Dâmbovița (capătul liniei 2) și AEM vor circula autobuze;
– linia Expres 2 – autobuzele vor întoarce la bulevardul Sudului (capătul liniei 16), unde va fi și stația de capăt de linie;
– linia M22 – autobuzele vor întoarce la sensul giratoriu de la Electrotimiș, unde va fi și stația de capăt de linie;
– linia 4 și linia 8 – tramvaiele de pe aceste linii vor întoarce la AEM.
În urmă cu două zile s-au împlinit 36 de ani de la momentul în care…
Timpark organizează o nouă licitaţie de vânzare a unor vehicule fără stăpân sau abandonate pe…
CODRU organizează o nouă acțiune de împădurire. 10.000 de copaci vor fi plantați la Ianova,…
Articolul de față este dedicat prezentării informațiilor și facilităților de cazare exclusiv pentru căței, urmând…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 13.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Locuitorii din zona Traian sunt invitaţi luni, la Clopotul Libertății din piaţă, la discuţii privind…