Nicolae Robu îi anunţă pe timişoreni că aerul pe care îl respiră e unul bun. Iar în susţinerea postării sale de pe Facebook prezintă şi rezultatele oferite de staţiile de măsurare amplasate pe raza oraşului.
Primarul a „înviat” pe Facebook, cu o postare pe o temă care apare exact la o zi de la momentul în care cel mai important posibil contracandidat al său la alegerile pentru un nou mandat, Dominic Samuel Fritz, atrăgea atenţia asupra unui studiu comandat de primărie pe acest subiect, un studiu departe de a fi unul ideal, care arată a fi un copy paste după unul similar, realizat pentru alt oraş.
Iar concluziile actualului primar sunt clare: la Timişoara se respiră un aer curat!
„Am făcut progrese foarte mari! La toți parametrii cu efecte asupra aerului pe care îl respirăm! Dar nouă ne este străină autosuficiența! Vom continua! Pe toate coordonatele, multe! Cu fapte, nu cu vorbe! Și împreună cu dv, stimați timișoreni!
Iată parametrii aerului Timișoarei astăzi, la ora 11.40, așa cum îi arată ele 4 stații care îi monitorizează. Trei stații arată aer foarte bun, a patra -cea din zona CD Loga, unde avem lucrări la trotuare -generatoare se praf!- arată aer bun! Nu-i rău deloc, dar vrem mult mai mult de-atât! ÎMPREUNĂ, FACEM TIMIȘOARA MAI TARE CA ORICAND!”, anunţă Robu, majusculele aparţinându-i.
Cele două echipe viola, Argeș și Timișoara au oferit un meci de zile mari, cu…
RETIM Ecologic Service S.A., în parteneriat cu ADID Timiș, anunță o nouă campanile trimestrială pentru…
Societatea de Transport Public Timișoara a anunțat că, la sfârșitul anului în curs și începutul…
Mai multe terenuri aflate pe malul râului Timiș vor beneficia de fonduri europene pentru a…
Chiar şi ultimele zile din 2025 au fost extrem de elocvente pentru tot ce s-a…
În urmă cu exact 78 de ani, pe 30 decembrie 1947, regele Mihai era obligat…