Spitalul Victor Babes Timisoara
15 persoane vindecate de coronavirus la Timișoara
Grupul de Comunicare Strategică (GCS) transmite că la Timișaora s-au vindecat 15 persoane de coronavirus, fiind 16 persoane care au scăpat de COVID-19 la nivel național.
Nu mai puțin de 184 de cazuri de coronavirus au fost înregistrate până marți, 17 martie, în România. Grupul de Comunicare Strategică transmite că în România au fost înregistrate alte 16 noi cazuri de îmbolnăvire cu coronavirus, din care șapte în Iași, două în Suceava, două în Neamț și câte unul în Ialomița, Mureș, Botoșani, Bistrița Năsăud și Vrancea.
„Din cele 184 de persoane confirmate pozitiv, 16 au fost declarate vindecate și externate (15 din spitalul din Timișoara și unul de la București)”, transmite GCS.
În cursul acestei zile vor mai fi externate alte trei persoane de la Institutul Național de Boli Infecțioase Matei Bals.
“Nu mai pot asista la sărăcirea deliberată a milioane de români(…) În loc să fiți…
SC Horticultura face angajări, existând trei posturi disponibile, atât pentru activități administrative, cât și pentru…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 17.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Luni 16 martie, în jurul orei 16:40, polițiștii Secției 2 Urbane au fost sesizați cu…
Surprize plăcute pentru cei îndrăgostiți de lectură. Biblioteca Universității Politehnica Timișoara a găzduit, în 16…
Primăria Timișoara continuă programul de reparații și întreținere în unitățile de învățământ din municipiu, început…