Spitalul Victor Babes
În Timiș s-au vindecat deja 176 de persoane infectate cu coronavirus., iar 17 persoane s-au „stins” din cauza acestei boli și a altor afecțiuni asociate. În carantină sunt 412 persoane, marți, 14 aprilie.
În Timiș sunt 300 de persoane confirmate cu COVID-19, marți, 14 aprilie, la ora 8. De la debutul epidemiei, în județ s-au vindecat, la Spitalul de Boli Infecțioase Victor Babeș din urbea de pe Bega, până marți, 14 aprilie, 176 de persoane.
În cel mai vestic județ al țării sunt 412 persoane în carantină, 17 pentru care s-a instituit această măsură în ultimele 24 de ore. În 13 aprilie, 65 de persoane au ieșit din carantină, în Timiș.. În autoizolare la domiciliu sunt 373 persoane.
Fără pauză! Etapa a 14-a din Liga Națională masculină de baschet programează un meci în…
Dacă v-ați bucurat de ieftinirea carburanților din ultimele zile, nu sperați să rămână prea mult…
Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…
Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…
Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…
Cu finanțare din PNRR, Consiliul Județean Timiș ridică la Giroc un nou sediu, modern, pentru…