În această dimineață, înainte de ora 8, salvatorii de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Timiș au intervenit la un accident rutier pe DN59A, în Beregsău Mare. Șoferul unei mașini a rămas încarcerat, fiind extras de pompieri dintre „fiarele” mașinii și predat medicilor de la Salvare.
În accident au fost implicate un TIR și un autoturism. În cele doua autovehicule se aflau doar șoferii. În urma impactului, șoferul mașinii a rămas încarcerat. Victima a fost extrasă și predată, conștientă, echipajului medical pentru a fi transportată la spital.
La locul accidentului s-au deplasat o autospecială de descarcerare, o autospecială de stingere, un echipaj SMURD, 9 pompieri și o ambulanță.
La finalul săptămânii trecute, prefectul Cornelia Micicoi a făcut o vizită în comuna Șag, vizate…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 08.12.2025, unde se vor executa reparaţii…
Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi noul primar al Capitalei, câştigând oficial scrutinul la o…
Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi viitorul primar al Bucureştiului, potrivit unui exit-poll realizat de…
Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…
Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…