Două localităţi timişene vor avea apa oprită, miercuri dimineaţa. Situaţia apare pentru a se realiza spălarea şi igienizarea reţelelor.
Miercuri, 19.08.2020, între orele 09 – 15, Aquatim va întrerupe furnizarea apei în localitatea Pădureni, iar joi, 20.08.2020, între orele 09 – 15, va întrerupe furnizarea apei în localitatea Ciacova. Întreruperile au loc ca urmare a lucrărilor de spălare și igienizare a rețelei de distribuție.
Miercuri, 19.08.2020, între orele 8 – 14, Aquatim va întrerupe furnizarea apei în localitatea Coșava datorită lucrărilor de spălare și dezinfectare a rezervorului și rețelei de apă.
La reluarea alimentării cu apă în regim normal este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure. Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, se recomandă clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă. De asemenea, consumatorii sunt rugaţi să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată.
Anul 2025 a fost unul plin de lucrări de întreținere pentru cei de la Colterm.…
Timișorenii s-au arătat extrem de interesați de nivelul impozitelor pe care vor trebui să le…
În primăvară acestui an este programată demararea lucrărilor de reabilitare a pasajului de la strada…
În fine, fostului primar al Timişoarei, Nicolae Robu, i-au ieşit „sondajele” cu care ne-a obişnuit…
De la consultații de rutină și investigații de diagnostic, până la servicii complexe integrate de…
Consiliul Județean Timiș a numit un nou director la Direcția de Drumuri, Transport și Mediu.…