coronavirus
În ultimele 24 de ore, la nivelul judeţului Timiş, au fost confirmate alte 262 cazuri de coronavirus, fiind efectuate 1.873 de teste. Un număr mare de cazuri (26) a fost raportat la Săcălaz. Rata de infectare este de 3,95, mai mare faţă ziua precedentă, când a fost 3,93.
Persoanele infectate din judeţul Timiş sunt din următoarele localităţi
Timișoara –131;
Săcălaz- 26;
Giroc- 16;
Moşniţa Nouă- 9, Dumbrăvița – 9, Lugoj -9;
Coşteiu-4, Recaș-4, Deta -4;
Jebel-3, Peciu Nou- 3, Victor Vlad Delamarina-3, Ghiroda- 3, Ciacova-3, Făget-3, Sânnicolau Mare -3,
Fârdea-2, Foeni -2, Racovița -2, Giarmata -2, Becicherecu Mic-2, Bucovăț-2, Cărpiniş-2;
Jimbolia-1, Cenei -1, Denta-1, Găvojdia-1, Ghilad -1, Iecea Mare – 1, Margina -1, Nițchidorf-1, Ortisoara-1, Periam -1, Pișchia-1, Sânmihaiu Român-1, Satchinez-1, Tomești-1, Variaş-1.
Numărul total de decese a ajuns la 467, după ce, în ultimele 24 de ore, au murit şase persoane din cauza coronavirusului.
Coeficientul infectărilor cumulate la 14 zile, raportate la 1.000 de locuitori a ajuns la 3,93.
În cursul zilei de ieri au fost carantinate, în județul Timiș, un număr de 460 persoane și au intrat în izolare 319 persoane.
Alte date privind situația epidemiologică, la nivelul județului Timiş:
Număr de teste: 1.873;
În această dimineață, numărul total de persoane internate confirmate COVID-19: 377;
Număr persoane internate la ATI: 66;
Numărul de cadre medicale confirmate COVID-19 in ultimele 24 de ore: 13.
Lipsa de încredere în realizarea Institului Oncologic Timișoara nu mai are susținere, finanțarea obiectivului este…
Timișoara și Iașiul rămân cele mai accesibile piețe imobiliare din România, din marile orașe. În…
Primăria Timișoara anunță că a obținut o victorie în justiție, în demersurile de obținere a…
Timișoara pregătește înființarea unui centru de excelență pentru pacienții cu AVC. În urma unor investiții…
Un șofer neatent a avut zile... În jurul orei 13:30, ISU Timiș a fost solicitat…