Sănătate

În Timiş, 218 persoane confirmate cu Sars-Cov-2, în ultimele 24 de ore. Din ce localităţi sunt

În judeţul Timiş, în ultimele 24 de ore, alte 218 persoane au fost confirmate cu Sars-Cov-2, fiind efectuate 2.047 teste, dintre care 282 de teste rapide. Rata de infectare  a crescut foarte puţin, ajungând la 3,29, după ce în ziua precedentă a fost 3,2.

Persoanele infectate din judeţul Timiş sunt din următoarele localităţi:

Timișoara –103;

Ghiroda-11;

Şag-9, Moșnița Noua-9;

Giroc- 8, Dumbrăvița –8, Lugoj -8;

Giarmata-6, Sânnicolau Mare-6;

Remetea Mare-4, Recaș-4;

Peciu Nou-3, Săcălaz-3, Sânandrei-3, Deta-3;

Şandra-2, Sanmihaiu Roman-2, Topolovățu Mare -2.

Periam- 2, Nădrag-2, Parţa-2, Jimbolia-2, Cărpiniş-2;

Banloc-1, Biled-1, Birda-1, Bucovăț-1, Chevereșu Mare-1, Denta-1, Dudeștii Vechi-1, Fibiș-1, Foeni-1, Lenauheim-1, Liebling-1, Livezile-1, Maşloc-1, Ohaba Lunga-1.

Numărul total de decese a ajuns la 760, după ce, în ultimele 24 de ore, au mai murit şapte persoane din cauza coronavirusului

Coeficientul infectărilor cumulate la 14 zile, raportate la 1.000 de locuitori a ajuns la 3,29.

În cursul zilei de ieri au fost carantinate, în județul Timiș, un număr de 214 persoane și au intrat în izolare 273 persoane.

Alte date privind situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș:

Număr de teste 2.047, din care 282 teste rapide;

În această dimineață, numărul total de persoane internate confirmate COVID-19: 296;

Număr persoane internate la ATI: 55;

Numărul de cadre medicale confirmate COVID-19 in ultimele 24 de ore: 3.

 

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

STPT reia licitația pentru asigurarea firobuzelor Bozankaya și oferă o sumă mai mult decât dublă

Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) încearcă din nou să găsească o firmă de specialitate,…

31 de minute ago

Ambulatorul de Cardiologie al Clinicii ASCAR oferă evaluare completă și îngrijire continuă pentru pacienții cu boli cardiovasculare

Ambulatorul Integrat de Cardiologie ASCAR din cadrul Spitalului Clinic Municipal de Urgență Timișoara oferă consulturi…

33 de minute ago

La Fundația Art Encounters se deschide pe 23 ianuarie expoziția pictorului Radu Oreian, Retinal Vertigo

Publicul este invitat la vernisajul de vineri, 23 ianuarie, al expoziției Retinal Vertigo, să descopere…

O oră ago

Viceprimarul Ruben Lațcău i-a trimis pe cei de la SDM la cârpit gropile din asfalt

Străzile cu trafic intens și zonele unde gropile sunt mai mari sunt cele vizate de…

O oră ago

Accident mortal, marți dimineața pe Centura Lugojului

Marți, 20 ianuarie, în jurul orei 07:45, ISU Timiș a fost anunțat de producerea unui…

2 ore ago