Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, întrunit în această după-amiază, a adoptat hotărârea de modificare a scenariilor în care își vor desfășura activitățile unitățile de învățământ din judeţul Timiş, începând de luni, 29 martie.
În municipiul Timișoara și comunele Dumbrăvița, Giroc, Ghiroda și Moșnița Nouă, în care s-a instituit măsura carantinării zonale, sunt suspendate cursurile instituțiilor de învățământ în sistem față în față, acestea urmând a se derula în sistem online.
În judeţul Timiş, 87 de şcoli îşi vor schimba scenariul de funcţionare. Astfel, 247 vor fi în scenariul roşu, 144 în scenariul galen şi doar 64 în scenariul verde. În localitţile aflate în carantină sunt 135 de unităţi de învăţământ.
Scenariile vor fi postate pe site-ul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență cjsutm.ro.
Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…
Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…
A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…
Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…
Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…
Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…