„Timișoara se lasă descoperită la pas sau pe două roți, pe tronsoane circulate, în mod obișnuit, de mașini, aducând împreună iubitorii de sport, într-un oraș mai verde”, iar baschetbaliștii, handbaliștii și rugbiștii de la SCM Timișoara se alătură inițiativei.
„Veniți duminică, 25 iulie, vă asteptăm în zona Z2, cea dintre Clinicile Noi și Piața 700, pentru a fi coechipieri cu jucătorii de la SCM Timișoara. Pe lângă demonstrațiile sportive, am pregătit concursuri cu premii, sesiuni de autografe și prezentarea în premieră a trofeului Cupei Poli, care va fi pus în joc la turneul international de handbal organizat la 21 și 22 august”, se arată într-un comunicat al clubului bănăţean.
Sportivii prezenți vor fi:
HANDBAL: Cristian Fenici, Marius Sadoveac, Cristian Tcaciuc, Raul Bote (19-21), Andrei Păiuș, Denis Neamțu, Claudiu Pal și Constantin Enculescu (9-11)
RUGBY: Gabriel Rupanu, Mihăiță Lazăr, Sean Morrell, Kemal Altinok, Joji Sikote, Dănuț Jipa, Corrado Ștețco și Mosese Ducivaki
BASCHET: Sergiu Pașca, Petru Czmor, Robert Schipor, Roland Stanciu, Paul Hanea, Sebastian Horga și Alexandru Jurcă
„Ne găsiți în inima Timișoarei, duminică între orele 9.00 și 11.00 și seara, între 19.00 și 21.00!”, anunţă sportivii.
Handbaliștii alb-violeți întâlnesc Potaissa Turda, în sferturile de finală ale Cupei României. Partida va avea…
Comuna Moșnița Nouă anunță începerea proiectului ”CONSTRUIRE ȘI DOTARE GRADINIȚĂ CU PROGRAM PRELUNGIT IN REGIM…
Curtea Constituțională a decis, miercuri, să amâne încă o dată, pentru a cinea oară, decizia…
Călătorii timișoreni pe calea ferată vor avea parte, în premieră, de noile garnituri de tren…
Polițiștii locali au depistat un bărbat din Ciacova conducând în zona pietonală din centrul Timișoarei…
Echipele timișorene au avut parcursuri excelente în cadrul etapei regionale a FIRST Tech Challenge –…