Pompierii de la ISU Timiș au fost anunțați la ora 8 despre producerea unui accident rutier la ieșirea din localitatea Deta.
La fața locului s-au deplasat de urgență o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD, opt pompieri și două ambulanțe.
Ajunși la locul intervenției, pompierii au constatat că accidentul s-a produs între un autotren, în care se afla doar șoferul, și un autoturism în care se aflau patru persoane.
În urma impactului, șoferul autoturismului a rămas încarcerat.
Pompierii au acționat de urgență pentru extragerea victimei. Aceasta a fost predată unui echipaj medical, conștient.
De asemenea, celelalte trei persoane din autoturism au necesitat îngriji medicale, urmând a fi transportate la spital.
Șoferul autotrenului nu a necesitat îngrijiri medicale.
Rectorul Universității „Ștefan cel Mare” din Suceava, Mihai Dimian, a fost propus și validat luni…
Viceprimarul Ruben Lațcău e optimist și anunță: ”Începem luna aceasta în Traian”. Deocamdată se fac…
În iunie 2016, comuna Șag pornea de la zero kilometri de rețea de canalizare. Astăzi,…
Se convoacă Adunarea generală a membrilor CECCAR Filiala Timiș, la sediul filialei, în data de…
La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…
Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…