Administratie

”Magazinul” de electrocasnice de la DRDP Timișoara crește de la zi la zi. Ultimele adăugate, o mașină de spălat și un frigider/FOTO

Colecția de electrocasnice a celor de la Direcția de Drumuri și Poduri Timișoara s-a îmbunătățit de curând cu o mașină de spălat și un frigider, culese de această dată din Caraș-Severin. ”Zestrea” a inclus și câteva butoaie din metal.

Acțiunile de curățenie efectuate de cei de la DRDP Timișoara au continuat și surprizele descoperite nu au întârziat să apară. De această dată, pe DN 57, între localitățile Radimna și Nicolinț, jud. Caraș-Severin, drumarii au găsit, abandonate într-o parcare, o mașină de spălat și un frigider.

Electrocasnicele de care nu mai aveți nevoie NU se lasă la marginea drumului! Parcările de pe drumurile publice NU sunt locuri pentru depozitat gunoi sau pentru aruncat obiecte nefolositoare. Noi curățăm, tu păstrează! Drumul nu este coș de gunoi!”, ne spun drumarii.

În zona de protecție a drumurilor și podurilor, locuri de parcare, oprire și staționare, este interzisă aruncarea deșeurilor. Se pot aplica amenzi de până la 6000 de lei și se poate dispune confiscarea mijlocului de transport.

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

Rata șomajului rămâne la un nivel scăzut, constant, în județul Timiș

Luna ianuarie a adus în Timiș un nivel al șomajului la fel de scăzut ca…

41 de minute ago

Vila Internațional revine în administrarea Consiliului Județean Timiș după 20 de ani/VIDEO

Consilierii județeni timișeni au aprobat readucerea Vilei Internațional, imobilul de protocol din zona centrală care…

O oră ago

Elevii de liceu au o misiune specială: un super-concurs la UPT. Miza este deosebită, admitere fără concurs

Universitatea Politehnica Timișoara invită elevii din clasele XI–XII, împreună cu profesorii coordonatori, să participe la…

2 ore ago

Spectatorii, invitați să vină la sală: cuplaj handbal-baschet, sâmbătă, la sala Constantin Jude

Echipele SCM de handbal și baschet joacă pe teren propriu sâmbătă, 7 februarie. Ambele dispută…

4 ore ago

Ce bine e să te naști pe 5 februarie: Hagi, Ronaldo, Neymar, Tevez, etc

Ce au în comun Gheorghe Hagi, Neymar, Cristiano Ronaldo sau Carlos Tevez? Pe lângă talentul…

5 ore ago

Robu, „jaful”, bârna şi paiul din ochii altora. Cazul spaţiului de pe Alba Iulia închiriat cu 500 de euro, subînchiriat cu 2.000 de euro

“Jaf în gestiunea Timişoarei”, “Să vină DNA!”. Sunt doar câteva dintre îndemnurile fostului primar al…

7 ore ago