Sănătate

În ultimele 24 de ore, 1.219 persoane din Timiş confirmate cu Sars-Cov-2. Timişoara – 590 cazuri; Giroc – 97; Lugoj – 84

În judeţul Timiş, în ultimele 24 de ore, 1.219 persoane au fost confirmate cu Sars-Cov-2, fiind efectuate însă doar 2.880 teste, dintre care 1.339 teste rapide. În Timişoara au fost raportate 590 cazuri. În Timiş, 330 persoane infectate cu Covid-19 sunt internate în spitale, dintre care 28 la ATI.

În ultimele 24 de ore, la nivelul judeţului Timiş, 1.219 persoane au fost confirmate cu coronavirus. Acestea sunt din următoarele localităţi:

TIMIŞOARA – 590;

GIROC – 97;

LUGOJ – 84;

DUMBRĂVIȚA – 85;

MOŞNIŢA NOUĂ – 53;

GHIRODA – 27;

GIARMATA – 20;

SÂNNICOLAU MARE – 17;

SĂCĂLAZ – 15;

SÂNMIHAIU ROMÂN – 13;

SÂNANDREI – 12;

ȘAG – 11;

PIȘCHIA, RECAŞ – 10;

BUZIAȘ, LIVEZILE, JEBEL – 7;

REMETEA MARE, PARȚA, JIMBOLIA, CRICIOVA, BELINȚ – 6;

VARIAȘ, JAMU MARE, BUCOVĂȚ, CENAD, CHECEA, BILED – 5;

PECIU NOU, DETA, NĂDRAG, BECICHERECU MIC – 4;

VICTOR VLAD DELAMARINA,SÂNPETRU MARE, SATCHINEZ, TOMEȘTI, CIACOVA, FĂGET, GĂTAIA, COȘTEIU, CĂRPINIȘ, BANLOC – 3;

TORMAC, TEREMIA MARE, PERIAM, PESAC, OHABA LUNGĂ, MORAVITA, LENAUHEIM, GHIZELA, DUDETII VECHI, DENTA, CENEI, BIRDA – 2;

CHEVEREȘU MARE, COMLOŞU MARE, DUDEŞTII NOI, DUMBRAVA, FIBIȘ, FOENI, GĂVOJDIA, GHILAD, GOTLOB, LIEBLING, LOVRIN, MĂNĂȘTIUR, MARGINA, NIȚCHIDORF, ORȚIȘOARA,  OTELEC, PĂDURENI, TOMNATIC, TOPOLOVĂȚU MARE, UIVAR, VALCANI, VOITEG -1.

Numărul total de morţi a rămas 1.903, după ce în ultimele 24 de ore nu a fost raportat niciun deces din cauza coronavirusului.

Alte date privind situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș:

Număr de teste 2.880 din care 1.339 teste rapide;

În această dimineață, numărul total de persoane internate (confirmate și suspecte) COVID-19: 330;

Număr persoane internate la ATI (confirmate și suspecte) COVID-19: 28;

Numărul de cadre medicale confirmate COVID-19 in ultimele 24 de ore: 0.

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

Riscurile geopolitice analizate într-un seminar științific la Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad

Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…

7 ore ago

Au lovit și au fugit! Acum, trei tâlhari tineri își așteaptă pedeapsa

Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…

10 ore ago

Un vârstnic a sfârșit vineri între liniile de tramvai

Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…

12 ore ago

Cadou pentru Sorin Grindeanu. Moţiune de cenzură a “suveraniştilor” împotriva “progresiştilor”

Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…

12 ore ago

Moment istoric: UPT a cumpărat Casa Muhle pe care o va transforma într-o clădire importantă pentru oraș

Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…

13 ore ago

Sâmbătă puteţi descoperi “Timișoara interbelică” într-un nou tur ghidat

Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…

13 ore ago