Sport

Revenirea lui Woody! Fostul căpitan al echipei va juca din nou în violet

Prim-divizionara de baschet masculin SCM OHMA Timișoara a ajuns la un acord cu baschetbalistul american Sherwood Brown, pentru revenirea la SCM Timișoara.

El a mai jucat trei sezon în violet (2018-2021), fiind și căpitanul echipei, dar și cel mai bun marcator, iar stagiunea aceasta a evoluat în prima ligă finlandeză, la Lahti. După patru partide cu medie de 12,8 puncte, Brown a suferit un accident și nu a mai putut fi prezent pe teren.

„Woody” se alătură echipei din această săptămână. Astfel, SCM va avea în lot 3 americani, un lucru mai rar pentru gruparea bănățeană. Pe lângă Brown, Timișoara îl mai are pe Darrion Strong, un jucător de top și pe Gary Talton, care a debutat în victoria cu Dinamo de duminică!

Share
Published by
Alexandru Ghica

Recent Posts

Primarul Dominic Fritz e optimist pe tema finalizării lucrărilor la stadionul LEGO: ”Tragem tare să terminăm în toamnă”

Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…

3 ore ago

Aquatim are licența de operare reînnoită pentru următorii cinci ani

Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…

3 ore ago

Întreruperi programate la furnizarea apei în Timiș. Iată localitățile afectate

În zilele viitoare se vor efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…

4 ore ago

Nicio surpriză la Lugoj! Voluntari câștigă după trei seturi… simetrice

Echipa gazdă rămâne departe de forma arătată anii trecuți. CSM Lugoj a continuat seria înfrângerilor…

5 ore ago

Eveniment special: Festivalul județean de toacă, pricesne și teatru religios „Suflet primenit”

Festivalul „Suflet Primenit” este un eveniment dedicat promovării valorilor creștine prin artă și tradiție. Acesta…

5 ore ago

Educație pentru Comunitate Teregova – educația care construiește viitorul unei comunități

În fiecare comunitate există povești care nu se văd din prima. Povești despre copii care…

7 ore ago