Miercuri, între orele 8:00-12:00 și 15:00-19:00, polițiștii Biroului Rutier Timișoara au făcut o razie pe principalele străzi din oraș.
Polițiștii au controlat 53 de autovehicule, au legitimat 75 de persoane și au efectuat 24 de testări cu aparatul alcooltest.
Agenții de la Rutieră au aplicat 70 de amenzi, în valoare de 7.975 de lei, pentru nerespectarea normelor rutiere.
Totodată, au fost reținute, în vederea suspendării, șase permise de conducere, dintre care: două pentru neacordarea de prioritare pietonilor, alte două pentru nerespectarea culorii roşii a semaforului și încă două pentru alte abateri.
„Politiștii rutieri vor acționa în continuare pentru prevenirea evenimentelor negative”, transmite IPJ Timiș.
Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…
Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…
Reprezentanții Autorității pentru Reformă Feroviară au făcut recepția preliminară a două garnituri de tren produse…
Iarna vrea să mai rămână, februarie fiind o lună rece, dar primăvara dă semne că…
La solicitarea S.C Aquatim S.A, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat restricționarea…