În plin avânt de făcut curățenie, Primăria Timișoara spală până și semafoarele din oraș. Vizate sunt cele situate pe câteva rute principale de trafic din oraș, traversate de traficul greu.
„Spălăm corpurile de semaforizare din Timișoara, pentru a asigura vizibilitate pentru șoferi și bicicliști”, anunță municipalitatea timișoreană.
Echipele din cadrul Societății de Drumuri Municipale au început săptămâna trecută spălarea semafoarelor. Au fost abordate deocamdată cele de la intersecțiile de pe Inelul I de trafic și s-a avansat apoi pe radiala de est.
Astfel, joi au fost curățate semafoarele de pe: Bulevardul Take Ionescu, Strada Simion Bărnuțiu, Calea Lugojului
Programul va continua pe radialele Timișoarei – Sever Bocu, Aradului, Torontalului, Gheorghe Lazăr, Șagului și Buziașului, urmând apoi arterele principale rămase.
Zonele vizate sunt cele pe care se desfășoară trafic greu.
Vorbim de cel mai important transfer al anului la Politehnica. Un jucător cu un CV…
Astăzi, 19 ianuarie 2026, polițiștii Secției 5 Urbane Timișoara au fost sesizați de către o…
Întărire la mijloc, dar și „problema juniorului” rezolvată! Mijlocașul Raul Ailenei (18 ani) a semnat…
Săptămâna a început cu o noapte extrem de geroasă în toată țara, iar temperaturile vor…
Anul 2025 a fost unul plin de lucrări de întreținere pentru cei de la Colterm.…
Timișorenii s-au arătat extrem de interesați de nivelul impozitelor pe care vor trebui să le…