Circulația tramvaielor pe liniile 1, 8 și 9 va fi afectată sâmbătă din cauza unor lucrări de mentenanță la linia cale. Tramvaiele vor întoarce în bucla de pe bulevardul Dâmbovița, iar pe rutele rămase fără circulație se va asigura transportul cu microbuze.
Tramvaiele de pe liniile 1, 8, și 9 vor întoarce în bucla de pe bulevardul Dâmbovița, în data de 04.06.2022, din cauza lucrărilor de mentenanță la macazul liniei cale din intersecția bulevardului General Ion Dragalina cu bulevardul Regele Carol I.
Pe tronsonul strada Gheorghe Barițiu – strada Gării – bulevardul General Ion Dragalina – sensul giratoriu Piața Iosefin vor circula doua minibuze. Stațiile de îmbarcare/debarcare vor fi: „Barițiu” – stație existentă aferentă troleibuzelor, „Gara de Nord” – stația existentă de tramvai pe sensul spre strada Barițiu și stația provizorie la intrare pe bulevardul General Ion Dragalina, pe dreapta, după semafoare pe sensul spre Piața Iosefin; „Regele Carol”, stație provizorie înainte de intersecția cu bulevardul Regele Carol I, sensul spre Piața Iosefin și stația existentă de tramvai situată pe bulevardul Regele Carol I, sensul spre strada Barițiu.
Centrul Timișoarei găzduiește sâmbătă un eveniment dedicat Zilei Protecției Civile. Voluntarii de la SALVO prezintă…
Accesul în toate magazinele E.ON Energie România se face în baza unei programări prealabile, pentru…
Universitatea de Vest Timișoara își propune, an de an, să fie alături de elevi și…
Victorie importantă pentru CSC Dumbrăvița în antepenultima rundă a sezonului regular. După victoria cu 1-0…
Primăria Ghiroda anunţă că, după întreruperea din perioada iernii, începând de luni, 2 martie, se…
La Moşniţa Nouă urmează să se ridice un parc fotovoltaic, fiind semnat ordinul de începere…