smurd
Un apel la serviciul naţional de urgenţă 112 anunţa un accident de muncă la o clădire în construcţie, aflată pe Calea Torontalului.
ISU Timiş s-a mobilizat imediat şi a ajuns la locul indicat cu o Autospecială de primă intervenție și comandă, o Autospecială de stingere cu apă și spumă, o Automacara, o Descarcerare, o Autospecială de Transport Personal și Victime Multiple, două echipaje SMURD tip B din cadrul Detașamentului 1 de Pompieri Timișoara, o Descarcerare Grea, un Container Multirisc, o Ambulanță TIM tip C, din cadrul Detașamentului 2 de Pompieri Timișoara, cu 2 ofițeri și 22 subofițeri.
După recunoaştere, s-a constatat că s-a prăbușit cofragul unui planșeu de la etajul 1 pe timpul turnării betonului, iar un muncitor a fost rănit ușor. Victima a refuzat transportul la spital.
Aşadar, din fericire, incidentul nu a produs victime, dar organele abilitate vor verifica evenimentul şi dacă va fi nevoie, vor lua deciziile care se impun.
Copiii au nevoie de mai mult decât informație și reguli. Au nevoie să fie văzuți,…
Reţele Electrice Banat a anunțat programul întreruperilor de curent pentru zilele viitoare la Moşniţa Nouă.…
Una din echipele de top din județul Timiș și-a reluat pregătirea încă de la începutul…
Medicina de familie, domeniul care ar trebui să fie unul dintre pilonii sănătății, are în…
România va fi reprezentată la ediția cu numărul 61 a Bienalei de Artă de la…
Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara, medicul Tudor Constantin Luca, a primit de la…