Social

Program de autocunoaștere prin artă pentru timișeni

Centrul de Cultură și Artă al Județului Timiș, instituție finanțată de Consiliul Județean, își diversifică serviciile și propune timișenilor un program de autocunoaștere prin artă. Ca primă activitate, pentru vineri, 17 iunie, este programat un atelier pilot de pictură și dezvoltare personală.

Acesta va avea loc de la ora 18.00, în curtea Centrului din strada Ungureanu nr. 1. Activitățile sunt organizate prin intermediul Școlii de artă și beneficiază de îndrumarea prof. dr. Lucia Stoica și a unui consilier de dezvoltare personală.

Sunt disponibile 20 de locuri. Cei care doresc să participe trebuie să aibă peste 16 ani.

Înscrierile se fac la adresa ccajt@ccjat.ro. Materialele necesare sunt puse la dispoziție de către organizatori. Atelierul va avea o durată aproximativă de două ore.

Share
Published by
Dana Popa
Tags: artaccajt

Recent Posts

Fetele de la Poli închid sezonul regular cu o victorie frumoasă contra Bistriței

Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…

3 ore ago

Viceprimarul Lațcău anunță punerea în valoare a clădirilor din zona Pieței Mocioni odată cu revitalizarea zonei

Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…

3 ore ago

Spitalul de Psihiatrie va avea un nou ambulatoriu, ridicat cu zece milioane de lei

Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…

4 ore ago

CSM Lugoj a trecut la pas de U Cluj în elită la volei feminin

Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…

6 ore ago

Lights of the Village a pornit la drum cu mii de vizitatori/VIDEO

Prima zi de activitate a ”Lights of the Village”, evenimentul desfășurat la Muzeul Satului Bănățean…

6 ore ago

Târg special la mijloc de decembrie. Pentru Reli și lupta ei contra cancerului!

Reli este o femeie puternică și curajoasă. Soție, mamă și învățătoare dedicată, ea a dus…

6 ore ago