Duminică neagră pe șoselele județului. Un bărbat, în vârstă de 73 de ani, a condus duminică în jurul orei 8.30 un autoturism pe DJ 592 D, dinspre Lugoj, înspre Jabăr, iar la un moment dat a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și s-a răsturnat în afara părții carosabile.
În urma impactului a rezultat, din nefericire, decesul conducătorul auto și rănirea unei femei de 66 de ani, pasageră în autoturism.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă, cercetările fiind continuate în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor producerii accidentului.
Foto: arhivă
Vorbim de cel mai important transfer al anului la Politehnica. Un jucător cu un CV…
Astăzi, 19 ianuarie 2026, polițiștii Secției 5 Urbane Timișoara au fost sesizați de către o…
Întărire la mijloc, dar și „problema juniorului” rezolvată! Mijlocașul Raul Ailenei (18 ani) a semnat…
Săptămâna a început cu o noapte extrem de geroasă în toată țara, iar temperaturile vor…
Anul 2025 a fost unul plin de lucrări de întreținere pentru cei de la Colterm.…
Timișorenii s-au arătat extrem de interesați de nivelul impozitelor pe care vor trebui să le…