Sport

Dumbrăviţa, grupă imposibilă în Cupă, dar orice meci este o sărbătoare

Vineri a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea grupelor Cupei României Betano. Prima rundă va avea loc începând cu data de 19 octombrie, iar Dumbrăviţa are o grupă infernală, în care a picat cu campioana CFR Cluj, cu liderele din Liga 1, Rapid şi Farul, cu U Cluj, dar şi cu CSM Alexandria.

Cele 24 de echipe au fost împărțite în 3 urne valorice, fiind repartizate în 4 grupe a câte 6 echipe. Toate echipele vor juca un meci cu o echipă din urna 1, un meci cu o echipă din urna 2 și un meci cu o echipă din urna 3. Primele două echipe din fiecare grupă merg în faza sferturilor de finală ale Cupei României.

Aşadar, Dumbrăviţa va juca sigur cu Alexandria, apoi cu una dintre echipele CFR Cluj sau Farul şi cu una dintre U Cluj şi CSM Alexandria.

După toate probabilităţile, Dumbrăviţa va întâlni CFR Cluj, Rapid şi Alexandria.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Viceprimarul Lațcău explică modul de lucru din Piața Traian: ”Nu vom interveni peste tot simultan, dar nici nu vom lucra pe tronsoane foarte mici”

Viceprimarul Ruben Lațcău e optimist și anunță: ”Începem luna aceasta în Traian”. Deocamdată se fac…

30 de minute ago

Rețeaua de apă și canalizare din comuna Șag, progres substanţial în zece ani

În iunie 2016, comuna Șag pornea de la zero kilometri de rețea de canalizare. Astăzi,…

2 ore ago

CONVOCARE ADUNAREA GENERALĂ A MEMBRILOR FILIALEI CECCAR TIMIȘ

Se convoacă Adunarea generală a membrilor CECCAR Filiala Timiș, la sediul filialei, în data de…

2 ore ago

Primăria Timișoara și ADR Vest au semnat contractul de finanțare a reabilitării termice a școlii generale 16

La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…

6 ore ago

Primele două comune timişene, Fibiş și Maşloc, au fost convinse să realizeze comasarea

Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…

6 ore ago

”Centura” ocolitoare a comunei Remetea Mare, drumul de legătură Aeroport – A1, va fi prioritizat la construire

Consiliul Județean Timiș a aprobat luni includerea drumului de legătură dintre Aeroportul Internațional Timișoara și…

7 ore ago