Social

Duminică neagră pe drumurile judeţene. Accident mortal în Gottlob

Duminică la orele amiezii s-a produs un accident în urma căruia un bărbat de 92 de ani şi-a pierdut viaţa, în ciuda eforturilor salvatorilor, care au ajuns rapid la faţa locului.

„În data de 13.11.2022, în jurul orei 13:10, pe DJ 594, în localitatea Gottlob, din județul Timiș, s-a produs un accident de circulație în care au fost implicate un autoturism și un moped electric. În urma accidentului rutier a rezultat decesul conducătorul mopedului electric, un bărbat în vârstă de 92 ani”, ne-a anunţat IPJ Timiş.

Oamenii legii vor trebui să stabilească exact cum s-a produs evenimentul rutier, şi ce măsuri se vor aplica.

UPDATE: „Un bărbat, în vârstă de 47 de ani, a condus un autoturism pe DJ 594, dinspre localitatea Lovrin înspre localitatea Gottlob,din județul Timiș, iar la un moment dat a efectuat manevra de depășire, iar la revenirea pe sensul său de mers a intrat în coliziune cu un moped electric condus de un bărbat, în vârstă de 92 de ani”, au mai informat cei de la IPJ.

Sursă foto: arhivă

Share
Published by
Daniel Neacșu
Tags: moped

Recent Posts

Primăria Timișoara și ADR Vest au semnat contractul de finanțare a reabilitării termice a școlii generale 16

La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…

2 ore ago

Primele două comune timişene, Fibiş și Maşloc, au fost convinse să realizeze comasarea

Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…

3 ore ago

”Centura” ocolitoare a comunei Remetea Mare, drumul de legătură Aeroport – A1, va fi prioritizat la construire

Consiliul Județean Timiș a aprobat luni includerea drumului de legătură dintre Aeroportul Internațional Timișoara și…

3 ore ago

Din nou doliu la UPT! S-a stins un alt legendar conducător al clubului Politehnica

Clubul Politehnica a anunțat că a trecut la cele veșnice prof. univ. dr. ing. Tadeus…

3 ore ago

Carambol pe DN 6 între Becicherecu Mic și Timișoara din cauza unei șoferițe neatente

Un bărbat a ajuns la spital pentru că o femeie nu a fost atentă la…

4 ore ago

“Sete de Carte” revine cu o nouă ediție. Copiii vor primii vouchere pentru achiziția de cărți

Societatea Aquatim, Administrația Bazinală de Apă Banat, Fundația Aquatim și Librăriile Cărturești continuă și în…

5 ore ago