Primăria Timişoara

Aproape patru sute de tone de gunoaie ridicate de pe străzile Timișoarei/FOTO

La două săptămâni de la finalul lunii noiembrie, municipalitatea a făcut calculele și a aflat că în penultima lună a anului au fost găsite 200 de rampe de gunoi ilegale, fiind colectate 376 tone de gunoi.

Echipele primăriei și ale partenerilor instituției ”lucrează fără oprire pentru a se asigura că Timișoara rămâne curată și la nivelul la care ne dorim cu toții să o vedem”, spun reprezentații instituției. În acest sens, echipele de control au verificat 650 străzi din Timișoara și continuă să facă asta în fiecare săptămână.

În ultimele 3 săptămâni ale lunii noiembrie au fost găsite 200 de rampe ilegale și s-au colectat peste 376 tone de gunoi.

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

Aproape 200 de copii la un puternic turneu de tenis de masă. Începe a VI-a ediție a Dumbrăvița Championships Trophy

Unul dintre cele mai importante și așteptate evenimente ale tenisului de masă din Dumbrăvița se…

37 de minute ago

Circulație întreruptă pe E70 între Lugoj și Găvojdia din cauza unui accident cu autotrenuri

Joi, în jurul orei 10.30, ISU Timiș a fost anunțat despre producerea unui accident rutier…

O oră ago

Cronica unui meci de fotbal care a ținut doar… 10 minute!

Pentru că așa se întâmplă în țara în care neprofesionalismul este ridicat la rang de…

3 ore ago

Lucrările de la noul sens giratoriu de la Cărpiniș sunt pe final/Foto

Direcția de Drumuri și Poduri Timișoara anunță că sunt aproape de final lucrările de amenajare…

3 ore ago

Probleme descoperite la balastierele din Timiș. Garda de Mediu a dat amenzi de sute de mii de lei

Controale le desfășurate de Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Timiș la balastierele din…

3 ore ago

Fost lider al PNL Dumbrăviţa, plecat din partid pe motiv de PSD, a împrumutat cu un milion de lei… PSD-ul

Numele fostului preşedinte al PNL Dumbrăviţa, Cristian Rusu, se regăseşte pe lista firmelor/persoanelor care au…

3 ore ago