Rafila, Rogobete, Sandesc
Tânărul medic timişorean (31 de ani) Alexandru Rogobete va ocupa, începând de marţi, 14 februarie, o funcţie de secretar de stat în cadrul Ministerului Sănătăţii. El se va ocupa expres de derularea proiectelor spitaliceşti prin PNRR.
Alexandru Rogobete ocupa până acum funcţia de consilier al ministrului Sănătăţii, Alexandru Rafila. Rogobete a avut o contribuţie majoră la proiectul Institutului Oncologic, finanţat prin PNRR. De altfel, el se va ocupa în cadrul ministerului de derularea proiectelor spitaliceşti prin PNRR.
“O nouă veste bună pentru Timiș din lumea medicală. După numirea reputatului profesor Dorel Săndesc la conducerea Spitalului Județean din Timișoara, un alt timișorean – Alexandru Rogobete – a fost numit Secretar de Stat în Ministerul Sănătății. Construcția Institutului Oncologic și readucerea Timișului în elita medicinei românești sunt priorități ale mele și am încredere că, alături de asemenea specialiști, vom fi ce-am fost, ba chiar mai mult”, a anunţat deputatul Alfred Simonis, preşedintele PSD Timiş.
Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…
Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…
A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…
Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…
Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…
Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…