Zăpada căzută în timpul nopții a dat de lucru drumarilor din zona de vest a țării. Cel mai mult au avut probleme cei din Arad, care au fost nevoiți să elibereze carosabilul de mai mulți copaci căzuți sub greutatea zăpezii.
Un număr de 136 de utilaje au patrulat și acționat azi noapte pe drumurile naționale și autostrăzile din zona de vest. Au fost răspândite aproape 700 de tone de material antiderapant în județele Timiș, Arad, Hunedoara și Caraș-Severin.
Drumarii din județul Arad au intervenit toată noaptea pentru a elibera carosabilul din mai multe zone de pe DN 79A de arbori sau crengi căzute sub greutatea zăpezii.
Lansat în urmă cu trei luni, proiectul de recenzare a câinilor cu stăpân din Timișoara,…
Rămas fără niciun fel de umbră, ”deșertul” din Piața Libertății își va schimba imaginea. Acolo…
Și-a pierdut viața, nevinovat din cauza unui microbuz care a intrat pe sens opus. Tragedie…
Un număr de 340 de obiective din Timiș pot beneficia de bani europeni nerambursabili în…
SDM Timișoara, societatea deținută de municipalitatea timișoreană, își extinde dotarea și pregătește 1,7 milioane de…
RETIM Ecologic Service S.A., în colaborare cu ADID Timiș, derulează o nouă campanie trimestrială pentru…