Sport

CSM Lugoj se califică la pas în semifinalele Cupei României

Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj s-a calificat fără emoții în semifinalele Cupei României. După ce a învins în deplasare la Pitești echipa locală cu 3-0, gruparea bănățeană a repetat și pe teren propriu, miercuri seară, același rezultat, 3-0.

A fost și o reîntâlnire cu fostul antrenor Bogdan Paul, ani buni în Banat, acum la Argeș. Dar pe teren nu au fost loc de concesii. 25-19, 25-17, 25-14 a fost scorul pe seturi, care a consființit o calificare logică a formației de pe malul Timișului.

CSM are un an de vis și a fost prezentă cel puțin în semifinalele tuturor competițiilor la care a participat, fie că a fost vorba despre Supercupa României, campionat, cupă sau Challenge Cup.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Proiectul noului pod peste Mureș, de lângă Cenad, face un pas înainte

Lansată în cea de a doua jumătate a acestui an, licitația pentru stabilirea executantului studiului…

O oră ago

Deplasare grea în ultimul meci din 2025 al baschetbaliștilor

Fără pauză! Etapa a 14-a din Liga Națională masculină de baschet programează un meci în…

3 ore ago

Din 1 ianuarie pregătiți-vă să vă goliți mai repede buzunarele pentru benzină sau motorină. Sau mergeți cu trotineta și bicicleta

Dacă v-ați bucurat de ieftinirea carburanților din ultimele zile, nu sperați să rămână prea mult…

5 ore ago

A intrat pe contrasens și a băgat o femeie și un copil în spital

Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…

6 ore ago

România lui Mitică. Mitică Dragomir

Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…

10 ore ago

Asociația Club Sportiv Sport Express – locul unde copiii cresc prin sport, încredere și comunitate

Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…

10 ore ago