Duelul neînvinselor, dar și ocazia de revanșă în fața echipei căreia anul trecut pierdea Cupa. SCM USV Timișoara începe o serie de patru meciuri în deplasare și o începe cu un duel tare. Steaua București și SCM USV Timișoara se întâlnesc vineri, 28 aprilie, la ora 18.15, în Ghencea, într-o partidă ce deschide etapa a V-a a Ligii Naționale de rugby.
Partida poate fi urmărită în direct la Prima Sport 2 și opune primele două clasate, ambele echipe având trei victorii în cele trei partide jucate până acum. Steaua are însă 14 puncte, iar SCM USV 13, diferența fiind făcute de punctele bonus obținute.
„Avem o atmosferă foarte bună, mergem cu o atitudine pozitivă la București și sperăm să facem o partidă bună. Am muncit pentru victoriile de până acum, ni le-am dorit și iată că s-a întâmplat. Va fi un meci tare, un meci agresiv în Ghencea, dar consider că putem face patru victorii din patru posibile”, spune fundașul Marius Simionescu.
Revenit de la Dinamo București, Simionescu a fost declarat „Jucătorul meciului”, în cea mai recentă etapă, victoria cu Știința Baia Mare, 22-14, în Ronaț, însă a avut evoluții excelente și în succesele cu Dinamo și U Cluj.
Florin Drăgan, rectorul UPT vorbește deschis despre un subiect important al zilelor noastre, efectele inteligenței…
Miercuri dimineața, în jurul orei 8, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Făget – Secția 10…
Două noi sensuri giratorii vor fi amenajate în cursul acestui an pe drumul județean care…
Timp de trei zile, încasarea taxelor și impozitelor locale va fi suspendată de către Direcția…
La CET Sud Timișoara sosesc câte patru garnituri de tren cu cărbune pe săptămână, a…
Timișenii își pot spune opinia asupra modului în care județul va finanța din bani publici…