Social

Accident grav aproape de Cărpiniş. Trei persoane au ajuns la spital

Eveniment rutier nefericit pe drumul ce leagă Jimbolia de Timişoara. Un şofer, care se pare că a adormit la volan a intrat cu maşina pe contrasens şi s-a oprit într-o movilă de pământ.

Un bărbat în vârstă de 48 de ani a condus un autoturism pe DN59A dinspre Beregsau Mare către Cărpiniș,iar la km 24 cu 400 de m, a pătruns pe sensul opus de mers, a părăsit partea carosabilă și apoi a lovit o grămadă de pământ.

În urma impactului, atât conducătorul auto, cât și o femeie în vârstă de 45 de ani și un băiețel de 7 ani, pasageri în auto, au fost răniți și transportați la spital.

Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Exit-poll: Ciprian Ciucu câştigă detaşat Primăria Capitalei. Victoria îi aparţine şi lui Ilie Bolojan

Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi viitorul primar al Bucureştiuklui, potrivit unui exit-poll-ului CURS Avangarde.…

32 de minute ago

Emoții doar în primul sfert de oră! SCM Poli Timișoara a învins categoric codașa din Sighișoara

Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…

4 ore ago

Fetele de la Poli închid sezonul regular cu o victorie frumoasă contra Bistriței

Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…

7 ore ago

Viceprimarul Lațcău anunță punerea în valoare a clădirilor din zona Pieței Mocioni odată cu revitalizarea zonei

Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…

8 ore ago

Spitalul de Psihiatrie va avea un nou ambulatoriu, ridicat cu zece milioane de lei

Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…

9 ore ago

CSM Lugoj a trecut la pas de U Cluj în elită la volei feminin

Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…

10 ore ago