Sport

CSC Peciu Nou va juca în Liga 3. Dublă victorie în barajul de promovare

Sarbatoare mare la doar cativa km de Timisoara. CSC Peciu Nou, campioana judetului Timis a obtinut promovarea en-fafare si in premiera in Liga 3. Dupa ce a invins in turul barajului la Geoagiu cu 4-0, baietii pregatiti de Sorin Gheju s-au impus si acasa, 2-1, iar sarbatoarea a inceput, dupa un sezon perfect pentrtu peciuani.

Ioan Fandel in prima parte si Denis Bud pe final au fost cei care au inscris pentru echipa banateana, intr-un meci pe care l-au controlat chiar daca diferenta a fost la limita.

Un grup disciplinat si ambitios de jucatori, dublat de o banca tehnica abila si o conducere profesionista, aceasta este noua echipa de Liga 3 din Timis.

Asadar, echipele din judetul nostru isi continua seria seria excelenta de victorii in meciurile de baraj, inceputa in 2006 prin Albina. Un punct comun este Razvan Popaluca, fost jucator la albinenteni si antrenor secund acum la Peciu.

Lotul din retur: 12. Marian Brașoveanu – 2. Michel Rosenblum, 5. Marius Matei, 4. Ciprian Ștreangă, 15 Robert Szalkai, 20. Valentin Ilaș, 19. Silviu Francescu, 27. Denis Bud, 11. Marco Giuricici, 35. Ioan Făndel, 9. Marco Enciu. Pe bancă: 77. Mihai Boșca, 88. Bogdan Teslariu, 30. Cornel Bud, 23. Angelo Olteanu, 21. Goran Paunchici, 13. Cristian Scutaru, 14. Adrian Vladic, 25. Narcis Voros, 7. Adrian Nan.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Au lovit și au fugit! Acum, trei tâlhari tineri își așteaptă pedeapsa

Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…

2 ore ago

Un vârstnic a sfârșit vineri între liniile de tramvai

Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…

4 ore ago

Cadou pentru Sorin Grindeanu. Moţiune de cenzură a “suveraniştilor” împotriva “progresiştilor”

Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…

5 ore ago

Moment istoric: UPT a cumpărat Casa Muhle pe care o va transforma într-o clădire importantă pentru oraș

Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…

5 ore ago

Sâmbătă puteţi descoperi “Timișoara interbelică” într-un nou tur ghidat

Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…

5 ore ago

Bazele de deszăpezire din Timiș au în stoc material antiderapant necesar pe vreme de iarnă

Bazele de deszăpezire aparținând Direcției de Drumuri și Poduri Timișoara și cele ale Consiliului Județean…

6 ore ago