Afaceri

Timișoara intră de joi în rândul orașelor cu un magazin Ikea/FOTO

Cunoscutul comerciant de mobilier și obiecte de design suedez, inaugurează, în sfârșit, magazinul din Timișoara. Vedeți cum arată și cum e amenajat noua unitate.

Joi dimineața, la ora 10, publicul este așteptat să viziteze noul magazin. Sunt expuse piese de mobilier, pentru amenajarea locuinței, obiecte de design sau pentru bucătărie.

Ikea Timișoara este primul construit în afara Bucureștiului, unde funcționează deja două magazine. Cel de la Timișoara va fi cel mai sustenabil magazin din Europa de sud-est (IKEA SEE) atât prin standardele de construcție, cât și prin operațiunile de business. 

Magazinul are o suprafață de 26.000 de metri pătrați și va oferi o gamă largă de 8.300 de produse de amenajare a locuinței, cu design, funcționalitate și calitate deosebite, la prețuri accesibile. Cu ajutorul experților în design de la IKEA, viitorii clienți ai magazinului IKEA Timișoara se vor putea bucura din plin de locuințele lor.

Share
Published by
Marcel Hoster
Tags: ikea

Recent Posts

Doi infractori notorii printre membrii fondatori ai partidului lui Călin Georgescu

Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…

3 ore ago

SCM Timișoara vrea să organizeze turneul Final 4 al Cupei României

Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…

5 ore ago

Săcălazul va avea, în premieră, creșă. La Moșnița va crește numărul de grupe funcționale

Două comune periurbane ale Timișoarei vor beneficia de susținere financiară în vederea oferirii de suport…

5 ore ago

Douăzeci de noi locuri de parcare sunt amenajate în Piața Consiliul Europei

Terenul public aflat în fața clădirii cunoscute ca și Centrul Financiar-Bancar, din Piața Consiliul Europei,…

6 ore ago

O asociere de firme condusă de Construcții Erbașu va primi 211 milioane de lei pentru reabilitarea a 13 kilometri de rețea de termoficare

O asociere condusă de societatea Constucții Erbașu a fost declarată câștigătoare a contractului de modernizare…

6 ore ago

Trei regiuni istorice din România își consolidează colaborarea în cadrul rețelei IGCAT: parteneriat pentru promovarea națională prin gastronomie

Gastronomia ne „leagă” pe toți. Harghita, Banat și Dobrogea au oficializat semnarea unui Acord de…

7 ore ago