Timișoara a primit toate cele 44 autobuze electrice noi, cumpărate de Ministerul Dezvoltarii, în urma unui program național, cu fonduri europene. Aproape jumătate sunt deja înmatriculate, a anunțat Primăria Timișoara.
Cei care circulă pe liniile 33, 40, E1, E2, E3 și E7 se bucură de confortul lor. Celelalte urmează să fie recepționate și înmatriculate.
De la 1 august și timișorenii care circulă pe linia 13 (din centru până la Ovidiu Balea) au la dispoziție autobuze noi.
Capacitatea autobuzelor e de 150 de pasageri, dintre care 50 pe scaun, au podea joasă, accesibilă pentru persoane cu mobilitate redusă.
Lansată în cea de a doua jumătate a acestui an, licitația pentru stabilirea executantului studiului…
Fără pauză! Etapa a 14-a din Liga Națională masculină de baschet programează un meci în…
Dacă v-ați bucurat de ieftinirea carburanților din ultimele zile, nu sperați să rămână prea mult…
Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…
Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…
Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…