Rafila, Rogobete, Sandesc
Ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, şi timişoreanul Alexandru Rogobete, secretarul de stat în acelaşi minister, se vor afla vineri la Timişoara alături de reprezentanţi ai Departamentului de Justiție al SUA, pentru un eveniment despre integritate şi practici anti-corupţie în sistemul de achiziţii publice.
La eveniment vor participa şi reprezentanţi ai FBI, agenția guvernamentală federală din Statele Unite cu atribuții în domeniul combaterii corupției, pentru a prezenta mecanisme anti-corupție în achiziții publice.
De asemenea, vor fi prezenţi reprezentanți ai Agenţiei Naţionale de Integritate, Agenţiei Naţionale pentru Achiziţii Publice, autorităților locale şi ai Organizației Mondiale a Sănătății.
Evenimentele planificate sunt susținute de către Biroul OMS în România ca parte a asistenței tehnice acordate Ministerului Sănătății pentru implementarea PNRR.
Evenimentul va avea loc la Hotel Timișoara, începând cu ora 12:00.
Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…
Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…
Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…
Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…
Prima zi de activitate a ”Lights of the Village”, evenimentul desfășurat la Muzeul Satului Bănățean…
Reli este o femeie puternică și curajoasă. Soție, mamă și învățătoare dedicată, ea a dus…