Direcția de Drumuri și Poduri Timișoara închide, cel puțin temporar, cinci parcări de pe autostrada A1. Așadar, dacă vă ia somnul sau aveți alte … nevoi, programați-vă din timp opririle și luați cafea la termos. Accesul în parcările de la Sebeș Vest, Holdea și Topolovăț va fi blocat total.
Direcția de Drumuri și Poduri Timișoara a anunțat că începând de miercuri, 1 noiembrie, până la începutul anului viitor, sunt închise mai multe parcări de pe autostrada A1. Vizate sunt cele de la km 312, sensul Sibiu – Deva (nodul rutier Sebeș Vest), km 409, ambele căi, situate în apropiere de nodul rutier Holdea, și km 471, ambele căi, de la Topolovățu Mare, județul Timiș.
Participanții la trafic vor putea folosi spațiile concesionate din parcările de pe autostrada A1, precum și spațiile de servicii din PTF Nădlac II.
Respectivele parcări sunt administrate direct de cei de la Drumuri, spre deosebire ce cele concesionate, care sunt administrate de reprezentanții firmelor care le-au preluat. Se pare că… momentan bugetul la acest capitol este unul limitat.
Universitatea de Vest Timișoara oferă publicului un nou eveniment din seria „Conectați la viitor”, intitulat…
Luni dimineața, în jurul orei 09:45, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că…
Boala Crohn și rectocolita ulcero-hemoragică sunt patologiile pentru care pacienții pot avea acces la terapii…
Municipalitatea timișoreană face deja un prim pas spre ceea ce ar urma să devină unul…
Or fi miticii şmecheri, dar nu sunt proşti. Mă rog, al doilea enunţ nu ştiu…
La meciul 10 al echipei din acest sezon și la al 401-lea pentru antrenorul Dragan…