Joi, 15 februarie, între orele 8-18 se va executa o conectare de conducte la intersecția străzilor Mareșal Alexandru Averescu și Ulpia Traiana.
Lucrările fac parte din proiectul CL13 – Execuție rețele de apă și canalizare Timișoara Sud – Lot 2, iar pe durata lor se va întrerupe furnizarea apei pe străzile Mareșal Alexandru Averescu (între Constantin Brâncoveanu și Drubeta), Mureș (între Constantin Brâncoveanu și Drubeta), Panselelor, Ioachim Miloia, Victor Vâlcovici, Arcidava, Ion Sârbu, Simion Mangiuca, Ulpia Traiana (între Mureș și Mareșal Alexandru Averescu) și Traian Vuia (între Gavril Musicescu și Mareșal Alexandru Averescu).
„La reluarea alimentării cu apă în regim normal este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure. Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, recomandăm clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă. Rugăm, de asemenea, consumatorii să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată”, transmite Aquatim.
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…